Zielony koktajl z brzoskwiniami i winogronami

Green smoothies, czyli zielone koktajle to mieszanka zielonych warzyw liściastych z owocami i innymi dodatkami. Szybkie do zrobienia, pyszne i bardzo zdrowe. Pełne antyoksydantów, witamin, soli mineralnych, błonnika i innych fitozwiązków, które wspaniale wpływają na nasz organizm. Koktajle wzmacniają odporność, oczyszczają organizm z toksyn i odżywiają. Dzisiaj przepis na jeden z nich.

Jestem ogromną wielbicielką zielonych koktajli. Teraz gdy świeżej zieleniny (jest już mój ukochany jarmuż !!!) i owoców jest pod dostatkiem robię je codziennie.
To świetny sposób, na wprowadzenie do diety dzieci zielonych warzyw liściastych, które w innej formie często nie są przez nie lubiane i trudno namówić je do ich jedzenia. Ważne, aby koktajle były słodkie i miały gładką, aksamitną konsystencję, wtedy nawet zielony kolor nie zniechęci tych najbardziej wybrednych :-)
Czasami z Kacperkiem nadajemy tym smacznym zielonym napojom jakieś nazwy np. koktajl Shreka albo eliksir strażaka Sama :-) To jeszcze bardziej zachęca Kacperka do ich picia :-) Może u Was taki pomysł też się sprawdzi :-)

Koktajle są świetne również dla kobiet w ciąży, to dobre źródło kwasu foliowego, żelaza, wapnia, magnezu, błonnika, czyli tych składników odżywczych, które w okresie ciąży są bardzo ważne, a często dostarczane w tym okresie w postaci suplementów.

Dzisiaj zapraszam na zielony koktajl z brzoskwiniami i winogronami. Pycha !

smoothie

Zielony koktajl z brzoskwiniami i winogronami

Danie dla maluszka  po 10  m.ż.
Rozkład dań wg wieku jest rozkładem szacowanym. Każde dziecko jest inne i należy do jego diety podchodzić indywidualnie. Podając dziecku nowe danie, zawsze należy uważnie obserwować reakcję jego organizmu na ten posiłek. E. Lorenc, dietetyk.

Składniki:
1 szklanka szpinaku
1 szklanka jarmużu,
1-2 łyżki natki pietruszki,
2 szklanki winogron,
3-4 średnie brzoskwinie,
1/2 dojrzałego awokado,
sok z 1/2 cytryny,
1 – 1 i 1/2  szklanki wody lub wody kokosowej.

Wszystkie składniki zmiksować na gładki koktajl. Od razu podawać.

Smacznego !

owoce_smoothie

Spróbuj również