O mnie

Cześć. Mam na imię Magda. W mojej kuchni rządzą rośliny: warzywa, owoce, zboża, strączki, orzechy i nasiona. Bazuję na produktach naturalnych, nieprzetworzonych i niskoprzetworzonych. Jak w najlepszych restauracjach omijam szerokim łukiem produkty kiepskiej jakości. Lubię kuchnię lekką, różnorodną i prostą, która jest ucztą dla podniebienia, a jednocześnie służy zdrowiu.

magda

O blogu

Blog Am mniam powstał w 2010 roku z chęci dzielenia się z innymi rodzicami przepisami na zdrowe i pyszne dania dla dzieci. A, że maluchy szybko zaczynają jeść to co dorośli rozszerzyłam repertuar przepisów o dania również dla nich.

Na blogu znajdziecie  przepisy kuchni roślinnej, bazującej na produktach nieprzetworzonych i niskoprzetworzonych. Do takiej kuchni chcę Was zachęcić, gdyż na talerzach dzieci i dorosłych wciąż zdecydowanie za mało warzyw, owoców, pełnych zbóż, roślin strączkowych, nasion i orzechów, a właśnie te dary natury powinny stanowić podstawę zdrowej diety.

 Dobrze zbilansowana dieta oparta o rośliny to prawidłowy rozwój, lepsze samopoczucie, mniej chorób i sprawniejsze ich pokonywanie teraz i w przyszłości.

Na blogu staram się udowodnić, że zdrowe jedzenie jest naprawdę pyszne, proste do przygotowania, wspaniale wygląda, a miłością do niego można „zarazić” całą rodzinę.

Zapraszam wszystkich, którzy chcą wzbogacić rodzinne menu o  zdrowe, roślinne dania.

Oprócz przepisów  na blogu znajdziecie również artykuły na temat zdrowego, zdrowego odżywiania, gotowania i  recenzje ciekawych książek .

Zapraszam.

Magda Gembacka