Roślinny twarożek z migdałów
To klasyk w kuchni roślinnej. Jest banalnie prosty do zrobienia i naprawdę pyszny. Wystarczą w zasadzie tylko dwa składniki i mamy gotowe śniadanie.
Wiem, że czytelnikami bloga są osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z kuchnią roślinną, dlatego z myślą o nich, będą pojawiały się tu również podstawowe przepisy wegańskie, dobrze znane tym bardziej zaawansowanym 🙂
Dzisiaj przepis na twarożek z migdałów, czyli nic innego jak migdały zmiksowane z dodatkiem soku z kiszonych ogórków. To naprawdę genialne połączenie i chapeau bas dla osoby, która wpadła na ten pomysł.
Taki roślinny twarożek bogaty jest w: białko, zdrowe tłuszcze nienasycone, potas, magnez, żelazo, wapń i mangan, witaminę E, B2, B3, błonnik oraz bakterie kwasu mlekowego.
Kiedyś przygotowałam taki serek wraz z Maćkiem Miecznikowskim będąc gościem w programie Dzień Dobry TVN. Twarożek zrobił tam furorę, wszystkim bardzo smakował. Zatem mam nadzieję, że i Wam przypadnie do gustu.
Roślinny twarożek z migdałów
Składniki
1 szklanka migdałów
sok z kiszonych ogórków
sól, pieprz
Przygotowanie
- Migdały namoczyć na noc w wodzie.
- Na drugi dzień obrać je ze skórki i zmiksować z dodatkiem soku z kiszonych ogórków.
- Doprawić solą, pieprzem, wzbogacić o ulubione dodatki np. szczypiorek, rzodkiewkę, świeżego ogórka, czosnek, kiełki ect.
- Podawać na świeżym razowym chlebku na zakwasie.
Słowa kluczowe: migdały
Nie rozumiem dlaczego nie widzę wpisów z lutego, jak wchodzę bezpośrednio na Am mniam. Muszę wejść w jakiś przepis i dopiero stamtąd w archiwum wybieram luty 2015 🙁
Marzeno, spróbuj przeładować stronę CTRL + R lub F5 chyba że masz Maca to wtedy naciskasz jabłko +R. Po tym zabiegu powinno być wszystko okej. Pozdrawiam.
Jest!! Udało się, dziękuję 🙂 Gdyby nie FB myślałabym, że nie ma nowych nowych wpisów, a na stronie ich nie było. Teraz już będę wiedziała jak sobie poradzić. Razem z moją córcią pozdrawiamy i dziękujemy za wspaniałe przepisy 🙂
ja akurat robiłam na razie twarożek z nerkowców, ale ten z migdałów też na pewno wypróbuję 🙂
Wypróbuj. Są bardzo podobne do siebie smakowo.
Super, cieszę się, że jest okej i miło mi, że gotujecie z ammniam 🙂 Pozdrawiam również 🙂
A ile ten wody powinno być tak mniej więcej? Pierwszy raz o czym takim słyszę, ostatnio zaczęłam eksperymenty w kuchni, zobaczymy co z tego wyjdzie 🙂
Olu, kilka łyżek, 2-5. Wszystko zależy jaką chcesz mieć konsystencję serka. Zaczniej od dwócha, a potem możesz dodać jeśli będzie to konieczne. Pozdrawiam.
Czy do zrobienia tego twarozku mozna wykorzystac pulpe migdalowa pozostala po produkcji mleka?
Tak, jak najbardziej 🙂