Cześć, witaj na moim blogu.

Nazywam się Magda Gembacka, jestem propagatorką zdrowego odżywiania, psychologiem, blogerką i autorką książek: “Więcej warzyw na talerzu” i “Kolorowa kuchnia roślinna”.

Fascynuje mnie medycyna stylu życia i dietetyka oparta o rzetelne badania naukowe (Evidence-Based Medicine).

Prywatnie jestem szczęśliwą żoną, mamą Kacpra (lat 10) i Karoliny (lat 5). Kocham naturę i zachwycam się nią na każdym kroku. W środku drzemie we mnie mała artystka – uwielbiam tworzyć i ciągnie mnie bardzo do sztuki. W wolnych chwilach biegam, jeżdżę na rowerze i czytam książki.

Czym się zajmuję ?

Uczę zdrowego gotowania i pomagam zmieniać nawyki żywieniowe.

Pokazuję, że zdrowe jedzenie może być proste, tanie i szybkie do przygotowania, a przy tym ciekawe, niebanalne i przepyszne.

Pomagam stać się świadomym konsumentem doradzając jak odnaleźć się w gąszczu dostępnych produktów i wybierać tylko te, które są naprawdę wartościowe.

Tworzę przepisy kulinarne na zamówienie dla dietetyków i osób na dietach eliminacyjnych.

Wspieram i motywuję do podjęcia zmian w żywieniu.

Więcej informacji o mojej działalności, ofercie warsztatów grupowych i indywidualnych oraz  możliwościach  współpracy znajdziesz w zakładach WarsztatyWspółpraca i Kontakt.

 

Moja kuchnia

Uwielbiam jeść i eksperymentować w kuchni szukając nowych połączeń i tworząc dania, które nie tylko dobrze smakują, ale również służą zdrowiu.

W mojej kuchni rządzą rośliny: warzywa, owoce, zboża, strączki, orzechy i nasiona. Bazuję na produktach naturalnych, nieprzetworzonych i niskoprzetworzonych. Jak w najlepszych restauracjach omijam szerokim łukiem produkty kiepskiej jakości.

Do takiej kuchni chcę Cię zachęcić, gdyż na talerzach dzieci i dorosłych wciąż jest zdecydowanie za mało warzyw, owoców, pełnych zbóż, roślin strączkowych, nasion i orzechów, a właśnie te dary natury powinny stanowić podstawę zdrowej diety.

Dieta oparta o niskoprzetworzone produkty roślinne to najskuteczniejsza profilaktyka chorób serca, nowotworów, nadwagi i otyłości, cukrzycy i nadciśnienia. To również prawidłowy rozwój, lepsze samopoczucie, mniej infekcji i łagodniejsze ich przechodzenie.

O blogu

Na blogu znajdziesz mnóstwo przepisów na proste, pyszne i odżywcze dania oparte o naturalne, łatwodostępne składniki, które służą zdrowiu. Są to dania zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Oprócz przepisów znajdziesz tu porady dotyczące zdrowego odżywiania, recenzje ciekawych książek itp.

Rozgość się, inspiruj, gotuj i jedz z przyjemnością na zdrowie.

Zapraszam serdecznie.

Magda Gembacka